Rouzbeh 13

rouzbeh_13
Flick Fan - 28 Film Ratings
Member Since: 07 Mar 2017
Location: Iran
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

88 87% Wild Strawberries (1957) - Rated 15 Mar 2017
81 58% The Bad Sleep Well (1960) - Rated 15 Mar 2017
75 28% Dodes'ka-den (1970) - Rated 15 Mar 2017
73 23% Madadayo (1993) - Rated 15 Mar 2017
67 5% Rhapsody in August (1991) - Rated 15 Mar 2017
70 14% Akira Kurosawa's Dreams (1990) - Rated 15 Mar 2017
83 71% High and Low (1963) - Rated 15 Mar 2017
87 82% Throne of Blood (1957) - Rated 15 Mar 2017
90 94% Rashomon (1950) - Rated 15 Mar 2017
70 14% The Idiot (1951) - Rated 15 Mar 2017