Sadik Sezgin

sadik_sezgin
Movie Buff - 112 Film Ratings
Member Since: 01 May 2018
Location: Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I am from Turkey.I am boring Turkey.I am a director

more Recent Ratings

75 27% Müslüm (2018) - Rated 04 Nov 2018
100 88% Seven Samurai (1954) - Rated 02 May 2018
97 66% Yojimbo (1961) - Rated 02 May 2018
99 75% High and Low (1963) - Rated 02 May 2018
90 45% Red Beard (1965) - Rated 02 May 2018
100 88% Dersu Uzala (1975) - Rated 02 May 2018
90 45% Akira Kurosawa's Dreams (1990) - Rated 02 May 2018
90 45% Madadayo (1993) - Rated 02 May 2018
65 17% Nymphomaniac: Volume 2 (2013) - Rated 02 May 2018
70 21% Spirited Away (2001) - Rated 02 May 2018