Sammysams

Check out Sammysams's...
92 80% | The Imitation Game (2014) - Jul 20, 2017
"Great multilevel story."
|
90 30% | Casino Royale (2006) - Jul 20, 2017
"Daniel Craig plays a convincing Bond. Cool combination of 21st century technology and world problems with the classy style of Mr. Bond and the classic villians. "
|
93 90% | Bowfinger (1999) - Jul 20, 2017
"Really really funny, with great acting and a great story. Keep it together!"
|
90 30% | Death to Smoochy (2002) - Jul 20, 2017
"Funny, suspenseful, and overall entertaining."
|
83 20% | Planet of the Apes (2001) - Jul 20, 2017
"Cool remake of a great classic."
|
91 60% | The Fifth Element (1997) - Jul 20, 2017
"Cool, action packed, sexy, funny, and futuristic."
|
90 30% | Hot Tub Time Machine (2010) - Jul 20, 2017
"Quirky, hilarious, and oddly philisophical. A successful combination of two pretty different genres."
|
91 60% | Princess Mononoke (1997) - Jul 20, 2017
"Really cool movie. It is a good story with adventure, action, and a sense of mystery and magiacl realism."
|
50 0% | The Matrix Revolutions (2003) - Jul 20, 2017
"The first Matrix was so cool and left a lot of potential for great sequels. This film has some entertaining moments, but it disappoints overall. "
|
70 10% | Brokeback Mountain (2005) - Jul 20, 2017
"Great acting, good story, a little too depressing for me in the end."
|