Samwise

samwise
Movie Buff - 353 Film Ratings
Member Since: 05 Mar 2022
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Somewhat of a cinephile

Boil em’ mash em’ stick em’ in a stew

more Recent Ratings

83 90% Dune: Part Two (2024) - Rated 11 Mar 2024
78 73% Victoria (2015) - Rated 04 Feb 2024
75 60% The Holdovers (2023) - Rated 04 Feb 2024
80 82% The Lobster (2015) - Rated 04 Feb 2024
80 82% The Zone of Interest (2023) - Rated 04 Feb 2024
80 82% Take Out (2004) - Rated 30 Jan 2024
81 85% Tangerine (2015) - Rated 28 Jan 2024
76 64% Mulholland Drive (2001) - Rated 27 Jan 2024
74 56% Coco (2017) - Rated 23 Jan 2024
75 60% The Iron Giant (1999) - Rated 22 Jan 2024