ScorzoG

scorzog
Flick Fan - 40 Film Ratings
Member Since: 10 May 2013
Location: Leicester, UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I teach and write about philosophy and I make films with my wife.

more Recent Ratings

80 0% The Conversation (1974) - Rated 10 May 2013
80 0% La Haine (1995) - Rated 10 May 2013
80 0% Brazil (1985) - Rated 10 May 2013
80 0% M (1931) - Rated 10 May 2013
80 0% Biutiful (2010) - Rated 10 May 2013
90 0% Elevator to the Gallows (1958) - Rated 10 May 2013
80 0% Lady Vengeance (2005) - Rated 10 May 2013
90 0% Vertigo (1958) - Rated 10 May 2013
90 0% 2001: A Space Odyssey (1968) - Rated 10 May 2013
90 0% Amadeus (1984) - Rated 10 May 2013