SimScott

simscott
Flick Fan - 41 Film Ratings
Member Since: 05 Jan 2017
Location: South Africa
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I love reading and write for a living. My tastes are quite varied when it comes to films and I enjoy murder mystery plots, dramas, romcoms and beautifully made art films. I have never been one to appreciate black and white films.

more Recent Ratings

92 76% What If (2014) - Rated 05 Jan 2017
95 89% (500) Days of Summer (2009) - Rated 05 Jan 2017
87 40% Our Idiot Brother (2011) - Rated 05 Jan 2017
75 9% Avatar (2009) - Rated 05 Jan 2017
87 40% The New Guy (2002) - Rated 05 Jan 2017
90 59% Dirty Dancing (1987) - Rated 05 Jan 2017
90 59% Moonrise Kingdom (2012) - Rated 05 Jan 2017
90 59% The DUFF (2015) - Rated 05 Jan 2017
95 89% Mean Girls (2004) - Rated 05 Jan 2017
95 89% Pride and Prejudice (1995) - Rated 05 Jan 2017