Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
Ayizan

Cinema Addict - 1197 Film Ratings

Member Since: Feb 27, 2013

Location: Florida, USA

more Recent Ratings
30 2% Frances Ha (2013) - Dec 16, 2013
80 30% Wake in Fright (1971) - Dec 16, 2013
75 21% Rogue (2007) - Mar 26, 2013
90 73% Seven Up! (1964) - Mar 26, 2013
75 21% Wreck-It Ralph (2012) - Mar 24, 2013
79 26% Life of Pi (2012) - Mar 24, 2013
"all parts featuring Richard Parker are compelling. Agree with many others that the rest leaves a lot to be desired. Would be a better story without reductive religious nonsense."
80 30% Witness for the Prosecution (1957) - Mar 17, 2013
70 16% Earth Girls Are Easy (1988) - Mar 17, 2013
84 37% Wait Until Dark (1967) - Mar 17, 2013
80 30% Knocked Up (2007) - Mar 15, 2013