Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
Star_Chris

Flick Fan - 58 Film Ratings

Member Since: Apr 7, 2020

Location: USA

Bio: Fat retard making a list and checking it once. 99 Score Reviews just mean I saw it but don't remember enough to review.
more Recent Ratings
70 6% Masters of the Universe (1987) - May 31, 2021
"-2 for shitty protagonists -1 for leaving their AWESOME setting and setpieces for the real world"
90 24% Noroi (2005) - May 08, 2021
"-1 for being kinda slow Great huntard movie"
100 91% Bug (2007) - May 05, 2021
"Great experience of being in Oklahoma on meth and fighting the ascension war. Best scene ever of bechnocrats in action."
90 24% Virus (1999) - May 04, 2021
"-1 for the awful naysaying plot at the beginning Great Mechanicus and Weaver vibes, very housegames especially the looting of guns and the excessive use of them and thermite."
80 13% Mansquito (2005) - Apr 28, 2021
"Wonderful journey of two sad characters descending into fomordom. Their infestation is great to watch and the reactions of most characters in the background are fairly realistic. As always the deaths are sharp and there's no dwelling on the gruesome butchery."
20 2% Skeleton Man (2004) - Apr 28, 2021
"Insane rampage of the strongest and titular monster of the Cottonmouth Joe cinematic universe, Skeleton Man, clad in trashbags on his mighty steed rides through the plot holes in his movie to slaughter three botched scripts by killing them with his proficient use of all melee weapons as well as a bow an arrow which he uses to destroy a helicopter shortly before his (faked) death inside a nuclear reactor chamber after Michael Rooker goes apeshit on the controls. Beans indian also gets a mention."
99 57% Vivarium (2020) - Jan 23, 2021
70 6% Fallen Angels (1995) - Dec 28, 2020
"-3 For ronald mcdonald woman"
70 6% Benny's Video (1992) - Dec 27, 2020
"Watched 60% of it and +1 for the hot murder scene."
95 31% Underworld: Evolution (2006) - Dec 27, 2020
"More of the best. Only flaw was that Michael should have died when he was totally impaled. Vampires and wereshit and more mechanical devices."