Tommyretired

tommyretired
Movie Buff - 186 Film Ratings
Member Since: 03 Nov 2013
Location: Victoria, Bc, Canada
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

85 29% The Martian (2015) - Rated 23 Oct 2015
"so light on charater development, plot and general grown-upiness it was enjoyable but a dissapointment"
88 46% Fargo (1996) - Rated 20 Feb 2015
88 46% The Theory of Everything (2014) - Rated 20 Feb 2015
25 0% Birdman (2014) - Rated 20 Feb 2015
88 46% Monty Python and the Holy Grail (1975) - Rated 16 Feb 2015
88 46% The Imitation Game (2014) - Rated 16 Feb 2015
84 21% Labor Day (2013) - Rated 16 Feb 2015
45 1% The Wolf of Wall Street (2013) - Rated 16 Feb 2015
90 70% Blade Runner (1982) - Rated 01 Sep 2014
80 15% Zorba the Greek (1964) - Rated 01 Sep 2014