aanand

aanand
Flick Fan - 10 Film Ratings
Member Since: 20 Sep 2010
Location: Bangalore, India
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Like westerns.. the spaghetti kind... and some good action movies.. also like Kurosuwa

more Recent Ratings

65 5% Swordfish (2001) - Rated 20 Sep 2010
70 15% xXx (2002) - Rated 20 Sep 2010
89 45% Dial M for Murder (1954) - Rated 20 Sep 2010
95 80% Pulp Fiction (1994) - Rated 20 Sep 2010
"Very good movie! Liked everything about it.."
90 60% Scarface (1983) - Rated 20 Sep 2010
"Good acting by Pacino... good storyline."
95 80% The Silence of the Lambs (1991) - Rated 20 Sep 2010
"Spectacular... great acting. great storyline..."
100 95% Reservoir Dogs (1992) - Rated 20 Sep 2010
"What a movie!"
90 60% Ratatouille (2007) - Rated 20 Sep 2010
75 25% How to Lose a Guy in 10 Days (2003) - Rated 20 Sep 2010
80 35% Baby's Day Out (1994) - Rated 20 Sep 2010