Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
abz

Movie Buff - 346 Film Ratings

Member Since: Feb 1, 2016

Location: Iran

more Recent Ratings
40 15% The Girl with a Pistol (1968) - Apr 17, 2018
10 5% The Color of Pomegranates (1969) - Apr 14, 2018
90 79% Shame (1968) - Apr 11, 2018
10 5% Diary of a Shinjuku Thief (1968) - Mar 20, 2018
100 93% 2001: A Space Odyssey (1968) - Mar 18, 2018
60 32% The Taming of the Shrew (1967) - Mar 09, 2018
95 86% Samurai Rebellion (1967) - Mar 09, 2018
50 23% Edipo re (1967) - Mar 09, 2018
10 5% La Chinoise (1967) - Mar 07, 2018
40 15% Mouchette (1967) - Mar 07, 2018