Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
acdenh

Film Freak - 545 Film Ratings

Member Since: Nov 14, 2016

Location: Netherlands

Age: 28

Bio: I mostly care about storytelling and artistic integrity. My ratings do not reflect what I would expect others to enjoy. I rarely watch the same movie twice, but I do sometimes change my opinion. Be forewarned that some of the films I like most are deeply disturbing.
more Recent Ratings
70 49% Into the Wild (2007) - Sep 21, 2018
80 73% The Shawshank Redemption (1994) - Aug 24, 2018
80 73% Khastegi (2008) - Aug 18, 2018
70 49% XXY (2007) - Aug 18, 2018
40 6% Sherlock Holmes (2009) - Aug 18, 2018
60 26% Heathers (1989) - Aug 18, 2018
70 49% Green Zone (2010) - Aug 18, 2018
60 26% Stargate: The Ark of Truth (2008) - Aug 18, 2018
50 13% Predator (1987) - Aug 18, 2018
50 13% Taken (2008) - Aug 18, 2018