Alo94

alo94
Flick Fan - 15 Film Ratings
Member Since: 27 Jun 2012
Location: Steelton, PA, USA
Bio: I\'m 18 years old. I have a son who will be seven months on the fifth. He was born early, so he was in the NICU for two months. While he was there i was trying to find a job or make some kind of money to get ready for him to come home. When he came home everything seemed okay. I lived with my grandma, sister, aunt, boyfriend and three cousins. A month after he came home my grandma passed and after that my life feels like hell......three months later, which leads to now, bills are late and etc. Now I\'m trying to find so way to make money and I know a lot of good critics get paid good so I\'m hoping i could work up my skills to be a great critic.

more Recent Ratings

100 70% The Twilight Saga: Eclipse (2010) - Rated 27 Jun 2012
"love it!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
100 70% The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 (2011) - Rated 27 Jun 2012
"love it!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
90 20% Prince of Persia: The Sands of Time (2010) - Rated 27 Jun 2012
"good movie"
100 70% Just Go with It (2011) - Rated 27 Jun 2012
"i watched this liked 100 times and i love it. it is so funny and i love how the movie ends"
100 70% Toy Story (1995) - Rated 27 Jun 2012
"it's funny and i love it"
100 70% Forrest Gump (1994) - Rated 27 Jun 2012
92 33% Enchanted (2007) - Rated 27 Jun 2012
"very funny and "some-what" romantic."
92 33% Cars (2006) - Rated 27 Jun 2012
"funny and it keeps the kids entertained."
45 3% Final Destination 2 (2003) - Rated 27 Jun 2012
100 70% Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) - Rated 27 Jun 2012