AlpT

alpt
Flick Fan - 12 Film Ratings
Member Since: 19 Jul 2019
Location: Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Just a huge movie fan.

more Recent Ratings

59 37% Funny People (2009) - Rated 19 Jul 2019
"Even though the story is interesting, it's painfully long."
50 20% Dr. Dolittle (1998) - Rated 19 Jul 2019
"Just, kinda, no."
55 29% Resident Evil: Apocalypse (2004) - Rated 19 Jul 2019
"It's dumb but I love it."
79 70% Up in the Air (2009) - Rated 19 Jul 2019
"Original and gripping."
100 95% The Shining (1980) - Rated 19 Jul 2019
"My favourite horror movie."
65 54% Monsters vs. Aliens (2009) - Rated 19 Jul 2019
"Dumb but fun, i guess?"
30 4% Cats & Dogs (2001) - Rated 19 Jul 2019
"What in the hell?!"
95 87% Terminator 2: Judgment Day (1991) - Rated 19 Jul 2019
"Terminator 2: This Is Just Awesome."
85 79% Game of Thrones (2011) - Rated 19 Jul 2019
"Amazing journey and the worst ending possible."
45 12% American Sniper (2014) - Rated 19 Jul 2019
"Cooper's awesome but the movie is nonsense."