amps11

amps11
Flick Fan - 12 Film Ratings
Member Since: 18 Aug 2009
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

4% The Matrix Revolutions (2003) - Rated 18 Aug 2009
"crap. complete garbage."
80 33% Thank You for Smoking (2006) - Rated 18 Aug 2009
71 20% The 40-Year-Old Virgin (2005) - Rated 18 Aug 2009
"refreshing at the time, but has become an unfortunate blueprint for other films that followed."
82 45% Back to the Future (1985) - Rated 18 Aug 2009
"enjoyable science fiction"
100 91% The Godfather: Part II (1974) - Rated 18 Aug 2009
"if I could give this film more than 100 I would."
100 91% The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - Rated 18 Aug 2009
"a perfect film"
90 62% Up (2009) - Rated 18 Aug 2009
"pixar can do no wrong. a heartfelt movie with surprising depth and feeling. fun when it needs to be fun, though."
98 79% Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) - Rated 18 Aug 2009
"before george lucas figured out how to mess things up with the holy trilogy...about as perfect as you can get right here."
80 33% The Departed (2006) - Rated 18 Aug 2009
91 70% Apocalypse Now (1979) - Rated 18 Aug 2009
"war is hell."