ansiktet

Bio: ''For me, the cinema is not a slice of life but a piece of cake'' Sir Alfred Hitchcock
Check out ansiktet's...
92 46% | Drunken Angel (1948) - Aug 28, 2018 |
100 97% | Rashomon (1950) - Aug 28, 2018 |
96 77% | Seven Samurai (1954) - Aug 28, 2018 |
91 40% | Throne of Blood (1957) - Aug 28, 2018 |
98 87% | The Hidden Fortress (1958) - Aug 28, 2018 |
93 54% | Yojimbo (1961) - Aug 28, 2018 |
90 31% | Sanjuro (1962) - Aug 28, 2018 |
92 46% | High and Low (1963) - Aug 28, 2018 |
94 62% | Red Beard (1965) - Aug 28, 2018 |
90 31% | Kagemusha (1980) - Aug 28, 2018 |