ArchGunner

archgunner
Flick Fan - 17 Film Ratings
Member Since: 08 Sep 2011
Location: Qatar
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

88 55% John Carter (2012) - Rated 23 Mar 2012
"Went into the movie with low expectations, wasn't surprised when it looked like just another Sci-Fi movie at the start. And then things changed, got really interesting in the middle and by the end I was left with a smile on my face; wanting more. Great CG, good story, but a surprisingly great ending. A must-see for any Sci-Fi fan."
85 41% Taxi Driver (1976) - Rated 08 Sep 2011
40 14% Fast Five (2011) - Rated 08 Sep 2011
75 26% The A-Team (2010) - Rated 08 Sep 2011
50 20% The Expendables (2010) - Rated 08 Sep 2011
90 76% Monsters, Inc. (2001) - Rated 08 Sep 2011
85 41% Taken (2008) - Rated 08 Sep 2011
2% Clash of the Titans (2010) - Rated 08 Sep 2011
"This is the movie I judge bad movies against. thats all u need to know"
25 8% Tron: Legacy (2010) - Rated 08 Sep 2011
90 76% Pulp Fiction (1994) - Rated 08 Sep 2011