ardabarlas

ardabarlas
Flick Fan - 28 Film Ratings
Member Since: 30 May 2014
Location: Ankara, Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

83 53% Bienvenue chez les Ch'tis (2008) - Rated 20 Jun 2019
90 80% The Dinner Game (1998) - Rated 06 Jan 2019
87 64% Force Majeure (2014) - Rated 14 Sep 2017
88 71% Deadpool (2016) - Rated 29 May 2016
75 19% Cloud Atlas (2012) - Rated 06 May 2015
90 80% 20 Feet from Stardom (2013) - Rated 16 Feb 2015
"Though hurts at times this is just beautiful to watch, you know that there are so many people have not made it though they did had the talent but actually seeing and hearing is different. Beautiful, and thanks for introducing Lisa Fischer what a talent, what a voice. Watch it you won't regret that's for sure."
75 19% American Beauty (1999) - Rated 15 Feb 2015
"Don't know is the phrase for this movie I suppose. Average acting apart from kevin spacey, nice but an average plot as well. It is not groundbreaking for sure but not the ball breaker some claim it to be. Worth a watch if you got nothing to do. Nothing extraordinary though. Ps: the bag pisses everyone of know you are not alone. A bag in the wind ffs, incredible"
95 94% The Shawshank Redemption (1994) - Rated 14 Feb 2015
92 89% Birdman (2014) - Rated 13 Feb 2015
80 39% 3 Idiots (2009) - Rated 20 Nov 2014
"Nice storyline with twists though predictable, fun and a sincere movie. Very good acting, if it wasn't for bollywood dances it would've been 85"