Arrrthritis

arrrthritis
Flick Fan - 14 Film Ratings
Member Since: 27 Jun 2012
Location: Everywhere, America, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I like movies and I like giving movies bad ratings unless they\'re good.

more Recent Ratings

75 57% The 40-Year-Old Virgin (2005) - Rated 27 Jun 2012
"Story of my life."
94 89% Spirited Away (2001) - Rated 27 Jun 2012
"The love story between a kid and a river. I actually went to some of the locations in this movie (at least, my brother and I swear the places we went inspired some scenes) and we are so fucking glad to keep those memories which is kind of cool because it's like the movie only not. Uhhh I guess to give this review some credibility I will say go watch this movie."
3% Plan 9 from Outer Space (1959) - Rated 27 Jun 2012
"I'll give it a point for effort."
90 82% Iron Man (2008) - Rated 27 Jun 2012
"Robert Downey Jr. Is even dreamier."
65 39% Transformers (2007) - Rated 27 Jun 2012
"Shia LaBeouf is soooooo dreamy."
30 25% Jaws: The Revenge (1987) - Rated 27 Jun 2012
"I'm giving this a bad score to live up to my rep (Oh man i'm so edgy) and also because it left a very distinct impression of "bleh" on me. If this is Jaws 2 then I am very sorry but I think this is Jaws IV."
70 46% Memento (2001) - Rated 27 Jun 2012
"Don't believe his lies."
20 14% The Matrix Reloaded (2003) - Rated 27 Jun 2012
"It shouldn't have been a trilogy."
80 67% Monsters, Inc. (2001) - Rated 27 Jun 2012
"I saw this movie when I was a kid and I was like "THIS IS GAY KID SHIT" but I watched it again a couple months back and hey it's p. good."
60 32% Scary Movie (2000) - Rated 27 Jun 2012
"Louis C.K. has played better roles in better movies. Fun Fact: This movie would have gotten a 20 without him."