bashfluff

bashfluff
Movie Buff - 437 Film Ratings
Member Since: 17 Jan 2019
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: 10- Masterpiece (Everyone should experience it. It's one of the best pices of media to ever exist)
9- Awesome (Exceptional quality. It stands out as one of the best)
8- Great (Solid. How good it is is noteworthy. A real blast)
7- Good (Enjoyable. You had a good time but you feel like it could have been better)
6. Fine (Just acceptable. It had its moments, but you didn't really like it).
5. Average (You feel neutral about it. Nothing stuck out as good or bad.)
4. Bad (Irritating. It wasn't awful, but it made for a bad experience)
3. Very Bad (This is something you want to stop before its over because of how unentertaining it is. Boring and frustrating)
2. Horrible (Exceptionally bad. Every bit of enjoyment that could have existed has been squeezed out)
1. Appaling (So bad that no one should experience it and it kinda upsets you just thinking about it)

more Recent Ratings

80 70% John Wick (2014) - Rated 27 Jan 2019
75 55% Footloose (1984) - Rated 27 Jan 2019
60 25% The Amazing Spider-Man 2 (2014) - Rated 27 Jan 2019
80 70% The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006) - Rated 27 Jan 2019
80 70% Rear Window (1954) - Rated 27 Jan 2019
40 8% 2012 (2009) - Rated 27 Jan 2019
60 25% Tomorrow Never Dies (1997) - Rated 27 Jan 2019
70 44% Pitch Perfect (2012) - Rated 27 Jan 2019
80 70% Stranger Things (2016) - Rated 27 Jan 2019
90 90% Airplane! (1980) - Rated 27 Jan 2019