Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
baspo

Film Freak - 566 Film Ratings

Member Since: Aug 4, 2018

Location: Australia

Bio: mlep
more Recent Ratings
85 70% Get Out (2017) - Apr 16, 2021
90 86% I May Destroy You (2020) - Apr 08, 2021
85 70% Mysterious Object at Noon (2000) - Mar 21, 2021
"Creates a magical tidal sensation of being tossed in and out of the story, sometimes drawn back by the precarious narrative tracks laid down on the spot. It explores creativity, love, and just whatever was the first thing on the mind of few people."
88 78% Sanatorium pod klepsydra (1973) - Mar 06, 2021
86 73% Dead Pigs (2018) - Feb 17, 2021
60 21% Good Bye Lenin! (2003) - Feb 13, 2021
80 52% Boyhood (2014) - Jan 25, 2021
95 96% Cameraperson (2016) - Jan 25, 2021
81 56% Four Lions (2010) - Jan 18, 2021
95 96% Jam (2000) - Jan 18, 2021
"ahead of its time, rather, wish it was of this time... trippy and funny as all hell."