benizuka

benizuka
Cinema Addict - 1188 Film Ratings
Member Since: 15 Sep 2018
Location: Australia
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Gimme movies with a distinct visual style and original plotlines. Gimme cerebral horror, clever comedies and science-fiction, sharp black comedies, surrealist and realist drama alike, strong sound design and thoughtful cinematography.

more Recent Ratings

70 71% Magic Mike (2012) - Rated 17 Aug 2019
70 71% 28 Days Later (2002) - Rated 17 Aug 2019
50 29% Dirty Dancing (1987) - Rated 17 Aug 2019
65 62% The Cove (2009) - Rated 17 Aug 2019
55 42% Fearless (2006) - Rated 17 Aug 2019
50 29% Gremlins (1984) - Rated 17 Aug 2019
85 92% Edward Scissorhands (1990) - Rated 17 Aug 2019
80 85% Thor: Ragnarok (2017) - Rated 17 Aug 2019
60 53% Leaving Las Vegas (1995) - Rated 17 Aug 2019
65 62% BlacKkKlansman (2018) - Rated 17 Aug 2019