Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
bogs

Movie Buff - 239 Film Ratings

Member Since: Nov 6, 2015

Location: USA

more Recent Ratings
52 18% Creep (2014) - Jun 28, 2020
42 12% Eighth Grade (2018) - Apr 30, 2020
60 23% Hell Fest (2018) - Apr 07, 2020
44 12% The Roommate (2011) - Apr 07, 2020
78 52% The Insult (2017) - Sep 17, 2018
61 24% Chi-Raq (2015) - Sep 16, 2018
72 37% Disobedience (2017) - Sep 15, 2018
73 39% The Fisher King (1991) - Jul 18, 2018
"Interesting in parts. Ultimately cheesy. Great depictions of hospitals as creepy. Nice to see Robin Williams naked. Trash Hollywood romance ending. Not a big fan of movies where stalking gets a character a girlfriend. Did not need to be 2.5 hours long."
36 6% Breakfast at Tiffany's (1961) - Jul 15, 2018
"Terrible acting, insufferable characters, bad script. 114 minutes of trite garbage. I don't blame the era - this came out AFTER Psycho (1960). I felt exactly like the cat at the end, who is glaring out from between them, pissed-off and wet, squished between these two characters I don't care about. "
86 78% The Florida Project (2017) - Jun 28, 2018