bourbonyum

bourbonyum
Movie Buff - 124 Film Ratings
Member Since: 17 May 2014
Location: Galveston, TX - Texas, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Originally from the midwest, I\'ve been moving around the south for the past 8 years. Studied Art at Savannah College of Art & Design. I mostly watch movies with my sci-fi loving husband and some sort of mixed...or not-so-mixed beverage.

more Recent Ratings

82 86% Ferris Bueller's Day Off (1986) - Rated 17 May 2014
82 86% Zombieland (2009) - Rated 17 May 2014
80 64% The Evil Dead (1981) - Rated 17 May 2014
75 35% City of Angels (1998) - Rated 17 May 2014
78 46% Titanic (1997) - Rated 17 May 2014
81 79% One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) - Rated 17 May 2014
79 53% Black Swan (2010) - Rated 17 May 2014
69 18% First Knight (1995) - Rated 17 May 2014
78 46% Thank You for Smoking (2006) - Rated 17 May 2014
76 38% FernGully: The Last Rainforest (1992) - Rated 17 May 2014