briancrews

briancrews
Flick Fan - 10 Film Ratings
Member Since: 13 Feb 2009
Location: San Francisco, CA, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I like movies and movies like me.

more Recent Ratings

93 65% The Terminator (1984) - Rated 13 Feb 2009
"I will terminate you!"
90 40% The Prestige (2006) - Rated 13 Feb 2009
"I thought it was pretty good."
98 95% Alien (1979) - Rated 13 Feb 2009
"Almost perfect. Love the freudian influence."
70 5% Encino Man (1992) - Rated 13 Feb 2009
"Oh god, this was bad, maybe in a good a way."
75 15% V for Vendetta (2006) - Rated 13 Feb 2009
"Implausible, poorly acted."
92 55% About a Boy (2002) - Rated 13 Feb 2009
"Suprisingly good"
88 25% Platoon (1986) - Rated 13 Feb 2009
"Pretty darn good."
95 80% Raiders of the Lost Ark (1981) - Rated 13 Feb 2009
"Classic film."
90 40% A Clockwork Orange (1971) - Rated 13 Feb 2009
"It was weird at first, but later I liked it."
95 80% The Dark Knight (2008) - Rated 13 Feb 2009