brk

brk
Flick Fan - 15 Film Ratings
Member Since: 24 Dec 2022
Location: Izmir, Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

80 50% Sick of Myself (2022) - Rated 02 Apr 2023
75 33% The Reluctant Revolutionary (2012) - Rated 29 Mar 2023
"A raw and truthful perspective was included on top."
85 70% Midsommar (2019) - Rated 26 Mar 2023
"A well-balanced, classy and pure folk-horror."
85 70% The Celebration (1998) - Rated 26 Mar 2023
"Great filming!"
90 86% Aftersun (2022) - Rated 25 Mar 2023
95 96% Land of Mine (2015) - Rated 24 Mar 2023
"A war movie excluding any “war scene” as well as featuring pure greatness, dignity and intensity within its each shot."
75 33% Bicycle Thieves (1948) - Rated 24 Mar 2023
70 23% 13 Tzameti (2005) - Rated 24 Mar 2023
50 3% My Fat Arse and I (2021) - Rated 19 Mar 2023
"Absurd but serious sketches."
65 16% In the Fade (2017) - Rated 19 Mar 2023
"Such realistic description of the first days of Kruger’s lost. Despite the permanent great acting following parts were kind of dull and quite foreseeable"