brkwrn

brkwrn
Flick Fan - 20 Film Ratings
Member Since: 04 Oct 2008
Location: Nashville, TN, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I love movies.

more Recent Ratings

2% Epic Movie (2007) - Rated 04 Oct 2008
"Potentially the worst movie I have ever seen."
7% Date Movie (2006) - Rated 04 Oct 2008
"Why would anyone waste their time with this unfunny piece of garbage is beyond me."
92 67% The Ten Commandments (1956) - Rated 04 Oct 2008
"A classic! Must watch every year around passover."
70 27% Dodgeball: A True Underdog Story (2004) - Rated 04 Oct 2008
"Of the frat pack films, this is one of the funnier ones."
65 22% Old School (2003) - Rated 04 Oct 2008
"Well, of the frat pack, this is one of the better ones."
90 57% The Hours (2002) - Rated 04 Oct 2008
"Touching."
12 12% Zoolander (2001) - Rated 04 Oct 2008
"I can't believe the screenplay actual convinced movie execs it was worthy of filming."
58 17% Meet the Parents (2000) - Rated 04 Oct 2008
"Ben Stiller in yet another immature comedy."
78 32% The Ghost and Mr. Chicken (1966) - Rated 04 Oct 2008
"A guilty pleasure. I'm sorry to say that I need to see this at least once every fall in preparation for Halloween."
89 52% The Rocky Horror Picture Show (1975) - Rated 04 Oct 2008
"What can I say? It's a cult classic that still has dedicated follows 30 years after its premiere."