brunocl

brunocl
Movie Buff - 132 Film Ratings
Member Since: 18 Apr 2016
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: ~ 115-120 IQ engineer conservative Italian blooded, American born Brazilian

more Recent Ratings

97 99% The Talented Mr. Ripley (1999) - Rated 28 Apr 2016
93 61% Magnolia (1999) - Rated 27 Apr 2016
91 46% Three Colors: White (1994) - Rated 27 Apr 2016
87 24% Three Colors: Blue (1993) - Rated 27 Apr 2016
92 53% War of the Worlds (2005) - Rated 20 Apr 2016
89 31% Edge of Tomorrow (2014) - Rated 20 Apr 2016
96 96% Minority Report (2002) - Rated 20 Apr 2016
93 61% Revolutionary Road (2008) - Rated 20 Apr 2016
90 39% The Revenant (2015) - Rated 20 Apr 2016
92 53% K-PAX (2001) - Rated 20 Apr 2016