cbender12

cbender12
Flick Fan - 55 Film Ratings
Member Since: 15 May 2019
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I like all movies and films, so long as they are good. I grew up with classics like Zeffirelli's Romeo and Juliet and Carol Reed's Oliver! as well as Star Wars and Indiana Jones.

more Recent Ratings

97 97% About Time (2013) - Rated 15 May 2019
75 44% Love, Rosie (2014) - Rated 15 May 2019
84 77% Edge of Tomorrow (2014) - Rated 15 May 2019
72 35% Book Club (2018) - Rated 15 May 2019
95 95% Pride and Prejudice (1995) - Rated 15 May 2019
30 2% Pride & Prejudice (2005) - Rated 15 May 2019
37 4% Maleficent (2014) - Rated 15 May 2019
59 10% Far from the Madding Crowd (2015) - Rated 15 May 2019
62 18% The Intern (2015) - Rated 15 May 2019
59 10% The Martian (2015) - Rated 15 May 2019