cepilaar63

cepilaar63
Flick Fan - 20 Film Ratings
Member Since: 28 Apr 2017
Location: New Zealand
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

75 67% Braveheart (1995) - Rated 28 Apr 2017
"drama, history, inspiring"
80 85% The Martian (2015) - Rated 28 Apr 2017
"drama, thought-provoking, sci-fi, space"
70 40% Crocodile Dundee (1986) - Rated 28 Apr 2017
"funny, off-beat, romance"
70 40% Die Hard (1988) - Rated 28 Apr 2017
"drama, suspense, over-the-top, fun"
45 7% No Strings Attached (2011) - Rated 28 Apr 2017
"sexy, humorous, shallow"
70 40% GoldenEye (1995) - Rated 28 Apr 2017
"drama, suspense, adventure"
90 97% The King's Speech (2010) - Rated 28 Apr 2017
"clever, historical, thought-provoking, english, colin firth"
50 12% The Piano (1993) - Rated 28 Apr 2017
"bleak, too sad, thought-provoking, unusual"
70 40% Dead Poets Society (1989) - Rated 28 Apr 2017
"clever, soulful, thought-provoking"
60 17% Pretty Woman (1990) - Rated 28 Apr 2017
"romance, feel-good"