chris239

chris239
Flick Fan - 30 Film Ratings
Member Since: 25 Mar 2006
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

90 41% A History of Violence (2005) - Rated 14 Aug 2007
100 83% Dawn of the Dead (1978) - Rated 14 Aug 2007
100 83% Once Upon a Time in America (1984) - Rated 14 Aug 2007
"Incredible movie. I wish it was longer than 3h and 45 min though!"
80 15% The Motorcycle Diaries (2004) - Rated 14 Aug 2007
90 41% Wild Zero (2000) - Rated 14 Aug 2007
90 41% Ichi the Killer (2001) - Rated 14 Aug 2007
90 41% Battle Royale (2000) - Rated 14 Aug 2007
100 83% Dead Ringers (1988) - Rated 14 Aug 2007
"Amazingly (and loosely) based on the Marcus twins. More info can be found in The Professor and the Prostitute, by Linda Wolfe."
95 65% High Tension (2003) - Rated 14 Aug 2007
80 15% May (2002) - Rated 14 Aug 2007