cjelli

cjelli
Flick Fan - 19 Film Ratings
Member Since: 21 Apr 2006
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

33 7% Mean Girls (2004) - Rated 14 Aug 2007
"Worth it only for the bus scene and the supporting actors from SNL."
82 50% March of the Penguins (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Probably the best penguin-themed film I've ever seen."
65 13% Finding Nemo (2003) - Rated 14 Aug 2007
"Not bad, but over-hyped. Otherwise I might have liked it better."
91 76% Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - Rated 14 Aug 2007
80 44% House of Flying Daggers (2004) - Rated 14 Aug 2007
"Brilliant visuals can't make up for the rest of the film...but they don't have to, here."
68 18% Shanghai Knights (2003) - Rated 14 Aug 2007
"By no means bad, it failed to live up to Chan's earlier work; basically a standard American action flick."
96 81% Bowfinger (1999) - Rated 14 Aug 2007
75 31% Fahrenheit 9/11 (2004) - Rated 14 Aug 2007
83 57% The Bourne Identity (2002) - Rated 14 Aug 2007
99 97% Young Frankenstein (1974) - Rated 14 Aug 2007