dargumin

dargumin
Movie Buff - 499 Film Ratings
Member Since: 06 Jan 2013
Location: Sheffield, UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

79 77% Green Book (2018) - Rated 18 Dec 2021
68 26% Uncut Gems (2019) - Rated 23 Feb 2021
75 57% The Tree of Life (2011) - Rated 23 Feb 2021
66 22% The Grand Budapest Hotel (2014) - Rated 23 Feb 2021
73 45% Jojo Rabbit (2019) - Rated 20 Apr 2020
77 66% Joker (2019) - Rated 20 Apr 2020
75 57% Once Upon a Time in Hollywood (2019) - Rated 20 Apr 2020
74 51% Parasite (2019) - Rated 20 Apr 2020
39 3% Contagion (2011) - Rated 10 Mar 2020
"Too many threads. Too many characters. Maybe one was likeable, dies midway through. Jude Law's accent is an abomination."
40 3% Easy Rider (1969) - Rated 03 Feb 2020