Darianp

darianp
Flick Fan - 23 Film Ratings
Member Since: 22 Sep 2008
Location: Oakland, CA, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

95 84% Traffic (2000) - Rated 22 Sep 2008
"Very Strong ensemble piece"
87 34% Groundhog Day (1993) - Rated 22 Sep 2008
"classic comedy by a classic comedian."
86 28% Secretary (2002) - Rated 22 Sep 2008
"Very fun performances by the two leads."
90 52% Election (1999) - Rated 22 Sep 2008
84 15% Munich (2005) - Rated 22 Sep 2008
"Good, but not great."
97 93% The Usual Suspects (1995) - Rated 22 Sep 2008
"All around great movie."
91 60% American Beauty (1999) - Rated 22 Sep 2008
"Some classic moments like the grocery bags flying through the air."
96 89% Dangerous Liaisons (1988) - Rated 22 Sep 2008
"Well-written period piece."
98 97% The Godfather (1972) - Rated 22 Sep 2008
"One of the best movies ever. Period."
93 73% Crash (2005) - Rated 22 Sep 2008
"Strong ensemble piece"