Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
deanjames

Celluloid Junkie - 3160 Film Ratings

Member Since: Dec 3, 2016

Location: Turkey

Bio: Only movies and mini-series. https://www.planetdp.org/


100 - Masterpiece
90-95 - Excellent
80-85 - Great
70-75 - Good
60-65 - It Was Ok
50-55 - Mediocre
40-45 - Poor
30-35 -Bad
20-25 - Horrible
10-15 - Worthless
-No score under 10-
more Recent Ratings
Check out deanjames's...
40 13% Dolittle (2020) - Apr 04, 2020
50 22% Arif v 216 (2018) - Apr 04, 2020
75 67% Selma (2014) - Apr 03, 2020
70 57% They Were Expendable (1945) - Apr 03, 2020
65 48% Yedinci Koğuştaki Mucize (2019) - Apr 02, 2020
40 13% Karakomik Filmler: Kaçamak (2019) - Apr 01, 2020
40 13% Bloodshot (2020) - Mar 31, 2020
75 67% The Gentlemen (2020) - Mar 30, 2020
50 22% The Invisible Man (2020) - Mar 29, 2020
50 22% Central Intelligence (2016) - Mar 26, 2020