deepu

deepu
Flick Fan - 17 Film Ratings
Member Since: 09 Sep 2010
Location: mumbai, maharastra, India
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: movie carzy handsome

more Recent Ratings

40 5% Chattambinadu (2009) - Rated 09 Sep 2010
60 47% Piranha (2010) - Rated 09 Sep 2010
"a full adult movie warning don't go with your family well it is nicely directed i havn't seen in 3d, i think in 3d the effect would be more."
90 82% Despicable Me (2010) - Rated 09 Sep 2010
"nicely animated the kids are awesome the third one she is heart of the movie"
90 82% Inception (2010) - Rated 09 Sep 2010
"awesome movie i say you it really happens in your real life"
90 82% Aaram Thamburan (1997) - Rated 09 Sep 2010
"the dialouges in the movie dashing . monhanlal's acting with that dialouge make him a real thamburan. the style when he picks up is lungi man adorable!"
100 97% Ab Tak Chhappan (2004) - Rated 09 Sep 2010
"what a movie man real police life nana patekar we respect the chater you have done in the movie."
50 26% The Matrix Revolutions (2003) - Rated 09 Sep 2010
60 47% The Sixth Sense (1999) - Rated 09 Sep 2010
50 26% 101 Dalmatians (1996) - Rated 09 Sep 2010
40 5% Slumdog Millionaire (2008) - Rated 09 Sep 2010
"normal movie"