We use cookies to improve your browsing experience on this site, show targeted ads, analyze traffic, and understand where our audiences come from. To learn more, read our Privacy Policy or contact us with any questions.
login | register
0 film ratings
delitay

Movie Buff - 104 Film Ratings

Member Since: Jan 29, 2019

Location: Turkey

more Recent Ratings
85 44% Uncut Gems (2019) - Jan 12, 2022
"Newyorkun o meşhur reklamlarının sürekli algınızı mahsur bırakması gibi bu film de size bir saniye düşünme fırsatı vermeden ilerleyecektir. Kendinizi bir psy festivalde dj setinin içerisinde gibi hissedebilir ve film bittiğinde olanı hatırlamayabilirsiniz. Emrah Sefa Gürkanın (Flu tv tarihçi) film haline merhaba deyin ve bu olay döngüsü havuzunun içine atlayın. Puanım 8.5"
87 55% Blue Is the Warmest Color (2013) - Jan 12, 2022
"15 yaşında bir gencin hayatının aşk gelgitlerini , kendini cinsel kimlik - yönelim tanıma emeklemelerini deneysel fark edişi ile karşı karşıyayız. Kendini keşfetmenin ve faklı olmayı bu denli hissettirmesiyle ve erotizmi tabu kavrayışından uzakta işlemesiyle bu filmi değerli buluyorum. 15 yaşındaki bu kızın hayatının yanından geçtiğiniz için memnun kalacak ve sanatsal açıdan tutku gibi duyguların dilsiz bir biçimde filmde nasıl kullanıldığına şaşacaksınız. Puanım 8.7 "
87 55% Biutiful (2010) - Jan 12, 2022
"Düşmenin ve çürümenin hikayesini bu denli çamura banmış anlatımıyla sizlerin kalbinde eğreti hissettirecektir. Trajedik olayların birbirine ince bir iplikle bağlandığı bu filme severek takip ettiğim Javier Bardemin oyunculuğu ayrı bir değer katmıştır. Kendisine karşı açtığı savaşın hem malubu hemde kazanı olmayı anlatan bu filme puanım 8.7"
89 73% Waking Life (2001) - Jan 12, 2022
"Rüyaya uyanan bir kişinin kendi içsel felsefik diyaloglarında bir yolculuğa geçiyoruz. Düşünecek şaşıracak ve kendi zihin odalarınızda temas etmediğiniz bir çok şeyle karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz. Mana arayışını bir animasyonda görmek sizi gerçekte kendi rüyanızın katosferik yapısındaymış gibi hissettirebilir. Birbirinden bağımsız gibi gözüken sembollerin derinliği ve birbiriyle kurduğu bağlar neticesinde dahada ağırlaşan manası çok değerliydi. Sanki yeni uyandığınızda gördüğünüz rüyanın"
91 82% Her (2013) - Jan 12, 2022
"Her- Spike Jonze yönettiği, ileri bir teknolojik toplumda bireyin konumlanacağı yere dair muazzam futuristik bir filmdir. Yalnızlaşan toplumun birbirine duyduğu ihtiyacın pragmatist ölçekte kalmamasından dolayı oluşan boşluk nasıl doldurulucaktır ? Sosyalliğin insan için askari bir ihtiyaç olduğunu ve bunu yitirmesine sebep veren teknoloji bunu doldurma çabasının hüsranı müthiş bir biçimde işlenmiştir. puanım 9.1"
88 64% Whiplash (2014) - Jan 12, 2022
"Whiplash klasik kahramanın yolu mitinin günümüze başarılı uyarlanmış bir halidir. Ana karakterimizin müzik kariyerine-başarıya ve kendini kabul ettirme savaşını gözlemleyeceksiniz. Obsesif öğretmenin hiddetinin başarı savaşçısı öğrencisi ile ilişkisinin nevrotik ancak başarıya götüren tarafları, ödün arzu ve tatmin gibi kavramların düşünülesi bağlantılarını ortaya koymaktadır. Puanım 8.8 "
89 73% The Skin I Live In (2011) - Jan 04, 2022
"Pedro Almodóvar ın yönettiği ve bir çok tema (aile draması ,cinayet, psikoloji , kara komedi, trajedi) etrafında dönen ilginç film. Senaryonun etkileyiciliğinin yanısıra filmin görsel anlatımı ve kavramsal ve hissel kara delikleri sizi filmin içinde bir boşluğa sürükleyecektir. Sanatçı ve sanat eserinin , arzuların karşılıklı yer değiştirmesi ve bunu hayata geçiren arkaplan yaşantılar, bir insanı bir heykeltraş gibi objeleştirmenin mümkünatını tartışmaktadır. Film temaları arasındaki ilerleyiş "
84 36% The Sea Inside (2004) - Dec 24, 2021
"Gerçek bir hikayeden esinlenmiş içimdeki deniz , anlamından sıyrılmak üzere olan bir hayatın , itibarlı bir bicimde hayata son verme çabasını konu alıyor. Yaşama hakkı kadar ölüm hakkınında var olması gerektiğini sorgulatan bu film; muhtaç durumda olan ana karakterimizin içsel gelgitlerini sizin ruhsal kıyılarınızda köpüklerle eşlik edecektir. Felsefik konusu bakımından değerli bulduğum bu filme Javier Bardemin oyunculuğuda çok başarılı bir şekilde eşlik etmiştir. Puanım 8.4 "
83 31% Sarmaşık (2015) - Dec 24, 2021
"Sarmaşık filmi isminin yerinde metaforik göndermesiyle, terkedilmiş hayatların zamandan özgür bırakılmış gemi tayfasının hikayesidir. Psikolojik gerilim sürekli kulağınıza fısıldayan bir ses gibi film boyu sizin yanınızda olacaktır.Deliliiğin ince iplerinde koca ayaklı gezen bütün karakterlerle sizde farklı bir deneyimle karşılaşacaksınız. Bu iddalı türk filminin cesur ve kendine özgü anlatımını tebrik ediyor ve 8.3 puanını veriyorum. "
86 50% Joker (2019) - Dec 24, 2021
"Farklı için empati kurup sizde ona karşı bir sempati duygusu yaratabilen bir film bence başarılı olmanın bir aşamasını yerine getirmiştir. Joker bir trajedi filmi olmanın yanısıra içinde politik manifestolarda içeren bir başkaldırı filmidir. Karakterin derinliklerinde gezinerek geçmişini de deneyimleyerek onun ile özdeşleşmeye ve kötünün içindeki gizli iyi ile tanışmaya başlıyoruz. Karakterin kimlik bunalımını anlatan bu hikayeyi kavramak ve karakterle birlikte olaylarda derinleşmek zihinde sonu"