dimwitdave

dimwitdave
Movie Buff - 331 Film Ratings
Member Since: 16 Aug 2012
Location: Philadelphia, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: An open-minded lover of films; art-house, blockbusters, foreign, obscure, campy, classic, 80\'s, or completely fucking awful [read: The Room].

more Recent Ratings

95 87% The Princess Bride (1987) - Rated 07 Apr 2018
70 22% Vanilla Sky (2001) - Rated 07 Apr 2018
90 73% Game of Thrones (2011) - Rated 26 Mar 2018
95 87% Léon: The Professional (1994) - Rated 26 Mar 2018
40 5% Lucy (2014) - Rated 26 Mar 2018
80 42% Crash (1996) - Rated 25 Mar 2018
100 96% Mad Max: Fury Road (2015) - Rated 25 Mar 2018
80 42% Bridesmaids (2011) - Rated 22 Sep 2016
100 96% Breaking Bad (2008) - Rated 22 Sep 2016
90 73% Crimes and Misdemeanors (1989) - Rated 22 Sep 2016