dragje

dragje
Flick Fan - 16 Film Ratings
Member Since: 19 Sep 2010
Location: amsterdam, netherlands, Netherlands
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Huge movie addict. Got my own collection with more then 2000 titles in blu-ray and dvd. Love old movies as well as more art house based movies. Dislike most typical American blockbusters because of their lack of originality

more Recent Ratings

87 46% Peeping Tom (1960) - Rated 19 Sep 2010
90 56% Ju Dou (1990) - Rated 19 Sep 2010
100 81% Andrei Rublev (1966) - Rated 19 Sep 2010
85 34% Burden of Dreams (1982) - Rated 19 Sep 2010
90 56% Arizona Dream (1993) - Rated 19 Sep 2010
85 34% The Cove (2009) - Rated 19 Sep 2010
100 81% The Man With a Movie Camera (1929) - Rated 19 Sep 2010
85 34% Tokyo Sonata (2008) - Rated 19 Sep 2010
80 12% Soylent Green (1973) - Rated 19 Sep 2010
100 81% I Am Cuba (1964) - Rated 19 Sep 2010