dtaylor85

dtaylor85
Flick Fan - 31 Film Ratings
Member Since: 15 Aug 2008
Location: Charlotte, North Carolina, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I am 23 years old, and I have always loved movies, but I am just starting to study film. I took an intro to film class last year and I started watching films for more than entertainment. I am trying to work my way through as many great films as I can, so I would love to hear about great films that I should see.

more Recent Ratings

100 96% Double Indemnity (1944) - Rated 17 Aug 2008
75 61% Austin Powers: The Spy Who Shagged Me (1999) - Rated 17 Aug 2008
85 83% It Happened One Night (1934) - Rated 15 Aug 2008
55 20% Clue (1985) - Rated 15 Aug 2008
95 91% The Dark Knight (2008) - Rated 15 Aug 2008
70 46% The Black Dahlia (2006) - Rated 15 Aug 2008
80 75% The Game (1997) - Rated 15 Aug 2008
80 75% Vertigo (1958) - Rated 15 Aug 2008
70 46% Fletch (1985) - Rated 15 Aug 2008
70 46% The Skeleton Key (2005) - Rated 15 Aug 2008