Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
edema

Movie Buff - 399 Film Ratings

Member Since: Jun 17, 2019

Location: Turkey

more Recent Ratings
82 81% Parasite (2019) - Jan 13, 2020
84 86% Caché (2005) - Aug 02, 2019
"Diyaloglar olağanüstü yazılmış ve çekilmiş. Gerilim dolu atmosferi seyircisinin gözünü hep ekranda tutmayı başarıyor. Yine de senaryosunda bazı sıkıntılar vardı. Mesela Pierre yüzünden Anne ve Pierrot arasındaki gerginlik hiçbir yere bağlanmadı. Bunun gibi başka şeyler de var aklımda. Ama yine de oyunculuğu, sürükleyiciliği, renk kullanımı, diyalogları ve yönetmenliğiyle ön plana çıkan bir film."
74 47% Breaking the Waves (1996) - Aug 01, 2019
"Oyunculuklar şahane. Kamera açılarıyla yaratmaya çalıştığı atmosfer çok başarılı. İnanç, sevgi, adanmışlık ve fedakarlık üzerine harika bir film. Ama Trier'in diğer filmlerindeki akıcılık bu filmde yok. Ayrıca dram denilince aklına bağırarak ağlayan kadınlar geliyor herhalde Trier'in. Bu iki yönüyle gerçekten izleyicisini bayan ve sıkan bazı sahnelere sahip."
90 95% Dancer in the Dark (2000) - Jul 12, 2019
"Belli noktalarda kendisiyle çelişiyor ve bazen duygu sömürüsüne kaçabilen noktalara sahip. Oyunculuk da yer yer abartılı geldi. Ama genel olarak senaryo, kurgu, ve MÜZİKLER! Diyecek pek bir şey bulamıyorum. O kadar iyi ki..."
95 98% Dogville (2003) - Jul 10, 2019
"Film kendine bir evren yaratıyor. Ve bu evrenin içine garip sahne kurgularını, mekanını, atmosferini katarak evreni kuvvetlendiriyor. Muazzam bir film. Çoğu kişi tiyatroya benzetir ama daha çok bir kitap okurmuş gibi izlenen bir film. Filmin ahlaki ve felsefi açıdan durduğu taraf tam belli olmasa da ne Grace'in en son yaptığı şeyin yanında duruyor, ne de kasabanın yanında duruyor bence. Film en sonunda ikisini de aynı kefeye koymuş. Gerçekten harika."
91 96% Talk to Her (2002) - Jul 10, 2019
"Almodovar karmaşık ilişkiler hakkında yazmakta ne kadar usta olduğunu bu filmle bir kez daha kanıtlıyor. Senaryo olağan üstü. Çekimler harika, müzikler inanılmaz."
80 76% Little Miss Sunshine (2006) - Jul 09, 2019
"Müzikleri, oyunculukları ve yönetmenlik çok iyi. Yine de kimi yerlerde komedi klişelerini kullanması can sıkıcı olabiliyor. Bazı formüllerin dışına çıkmaya korkmuş gibi geldi. Ama onun dışında gerçekten kahkahamı durduramadığım sahneler oldu. Hüzünlendiğim, tüylerimin diken diken olduğu anlar oldu. Senaryosu ortalamanın üstünde olsa da bahsettiğim nedenlerden dolayı bazı sorunları olduğunu düşünüyorum"
80 76% Milk (2008) - Jul 08, 2019
"Dramatik olması için yumuşatılmış gibi gelse de iyi yaratılmış atmosferi, senaryosu, çekimleri ve müzikleriyle beni fazlasıyla tatmin etti."
62 12% Almost Famous (2000) - Jul 08, 2019
"Orijinal ve ilgi çekici bir hikayesi de olsa bir noktadan sonra klişe Hollywood formüllerine bağlı kalınarak çekilmiş sıradan bir film olduğunu anlıyorsunuz. Uçak sahnesi hatta filmin son kırk beş dakikası filmin bütününden kopuk ve kötü. Ne olacağına karar verememiş ama sonunda klişe bir Hollywood yapımı olup çıkmış. Kısacası klişe senaryo, vasat yönetmenlik, iyi sayılacak oyunculuklarla dolu bir film diyebiliriz."
89 94% Y Tu Mamá También (2001) - Jul 07, 2019
"Biçim ve içeriğin arasındaki uyumu yakalamayı başaran nadir filmlerden biri. Oyunculuklar harika. Ama asıl Cuaron'un hem yönetmenlik hem de senaryodaki başarısıyla ön plana çıkan bir film. Hayat, ölüm, cinsellik, kurallar, çelişkiler, gençlik, uyumsuzluk gibi temaları ustalıkla işlemiş. Sonundaki kafe sahnesi abartısız ama etkileyici bir dramı en iyi şekilde seyirciye sunuyor. İkonik sahnelerle dolu çok iyi bir film."