Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
ekafettin

Flick Fan - 89 Film Ratings

Member Since: Feb 22, 2020

Location: Turkey

more Recent Ratings
75 20% Normal People (2020) - May 21, 2020
89 69% Groundhog Day (1993) - May 21, 2020
75 20% After Life (2019) - May 06, 2020
90 79% Tiger King (2020) - Apr 13, 2020
82 34% The Platform (2019) - Apr 03, 2020
"At first I think it’s stating some heavy facts way too obvious and clear, like without leaving something for imagination or just to think about. But feel like that’s the exact game here, we see it every day, there’s nothing more to think, we thought and just gave up thinking on these issues because it hurts. The film suggests something not about society or system but about us individuals. I really like it."
85 47% Çogunluk (2010) - Apr 02, 2020
90 79% Synecdoche, New York (2008) - Apr 02, 2020
92 88% Spirited Away (2001) - Mar 27, 2020
70 17% 3 Idiots (2009) - Mar 27, 2020
83 38% Crashing (2016) - Mar 27, 2020