emmettpb

emmettpb
Movie Buff - 225 Film Ratings
Member Since: 17 Jul 2014
Location: Canada
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

86 95% Mad Max: Fury Road (2015) - Rated 05 Jun 2015
78 58% Dodgeball: A True Underdog Story (2004) - Rated 20 Mar 2015
86 95% La Haine (1995) - Rated 19 Jan 2015
83 82% Paris, Texas (1984) - Rated 07 Jan 2015
82 77% Chinatown (1974) - Rated 18 Dec 2014
78 58% Frances Ha (2013) - Rated 10 Dec 2014
83 82% The Grand Budapest Hotel (2014) - Rated 10 Dec 2014
84 88% Stop Making Sense (1984) - Rated 23 Nov 2014
82 77% Blue Is the Warmest Color (2013) - Rated 12 Nov 2014
84 88% The Best of Youth (2003) - Rated 12 Nov 2014