enomen

enomen
Flick Fan - 27 Film Ratings
Member Since: 20 Mar 2006
Location: UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

80 35% The Blair Witch Project (1999) - Rated 21 Feb 2008
80 35% Dancer in the Dark (2000) - Rated 14 Aug 2007
90 81% Brazil (1985) - Rated 14 Aug 2007
88 68% Reservoir Dogs (1992) - Rated 14 Aug 2007
85 55% A Clockwork Orange (1971) - Rated 14 Aug 2007
90 81% Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - Rated 14 Aug 2007
95 96% Le Samouraï (1967) - Rated 14 Aug 2007
"A beautiful, stark, steely film about a hit man with nothing to lose. French new wave cinema directed by Jean Pierre Melville, big nods to American flicks and dudes like Bogart. So cool this film leaves you blue. wow..."
85 55% Waking Life (2001) - Rated 14 Aug 2007
90 81% Raging Bull (1980) - Rated 14 Aug 2007
85 55% Blue Velvet (1986) - Rated 14 Aug 2007