ericwdhs

ericwdhs
Movie Buff - 302 Film Ratings
Member Since: 13 Feb 2012
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Just another college student. I like sci-fi, animation, action, adventure, fantasy, and the like. Disclaimer: I rate movies based on how much they entertain me alone. For example, though I recognize True Grit (2010) is far superior to Transformers (2007) in quality, I rate the latter higher as it entertains me more.

more Recent Ratings

15 3% The Girl with the Dragon Tattoo (2011) - Rated 14 Feb 2012
55 37% Colombiana (2011) - Rated 14 Feb 2012
70 64% Coach Carter (2005) - Rated 14 Feb 2012
55 37% Dinner for Schmucks (2010) - Rated 14 Feb 2012
55 37% Big Fish (2003) - Rated 14 Feb 2012
70 64% The Emperor's New Groove (2000) - Rated 14 Feb 2012
55 37% Meet the Robinsons (2007) - Rated 14 Feb 2012
60 47% The Nightmare Before Christmas (1993) - Rated 14 Feb 2012
76 74% The Prince of Egypt (1998) - Rated 14 Feb 2012
70 64% Rango (2011) - Rated 14 Feb 2012