Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
estrella

Film Freak - 758 Film Ratings

Member Since: Jul 3, 2018

Location: Turkey

more Recent Ratings
Check out estrella's...
80 81% The Prestige (2006) - Dec 08, 2018
80 81% Reprise (2006) - Dec 02, 2018
80 81% Blind (2014) - Dec 02, 2018
85 86% Inside Llewyn Davis (2013) - Dec 02, 2018
75 73% The Color Purple (1985) - Nov 29, 2018
85 86% On Body and Soul (2017) - Nov 29, 2018
100 97% Victoria (2015) - Nov 09, 2018
"I felt the tension and excitement in my heart. The tempo of the relationship between victoria and the planet was spectacular. the calmness before the end, the heart palpitations before the end and all of them in the blink of an eye, camera angles, what happened in the bar .. I felt incredible. At the end of the movie there was a gap in my heart."
78 77% Anlat Istanbul (2005) - Nov 09, 2018
90 92% The Song of Sparrows (2008) - Nov 01, 2018
65 53% American Horror Story (2011) - Oct 28, 2018