fah_jazzman

fahjazzman
Flick Fan - 12 Film Ratings
Member Since: 17 Sep 2018
Location: Canada
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Fan and collector of movies of all kinds, from Méliès silents to the latest weird European flick. Also lover of jazz and craft beers.

more Recent Ratings

90 66% Amadeus (1984) - Rated 16 Oct 2020
80 29% Bad Day at Black Rock (1955) - Rated 19 Sep 2018
90 66% The Seventh Seal (1957) - Rated 22 Aug 2018
80 29% Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977) - Rated 22 Aug 2018
90 66% Nosferatu (1922) - Rated 22 Aug 2018
70 4% Idiocracy (2006) - Rated 22 Aug 2018
80 29% Burn After Reading (2008) - Rated 22 Aug 2018
95 95% M (1931) - Rated 22 Aug 2018
75 12% A Serious Man (2009) - Rated 22 Aug 2018
90 66% The Big Lebowski (1998) - Rated 22 Aug 2018