filmbuff

filmbuff
Flick Fan - 24 Film Ratings
Member Since: 13 Oct 2007
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

80 85% Green Book (2018) - Rated 08 Feb 2019
"Well crafted movie. Funny in places, poignant in places. Viggo's best acting. Awesome performance by Mahershala Ali."
70 64% Meet the Parents (2000) - Rated 18 May 2017
80 85% Hitch (2005) - Rated 13 Oct 2007
"hip and funny is right"
85 95% Schindler's List (1993) - Rated 13 Oct 2007
"spielberg's best"
2% Mr. and Mrs. Smith (2005) - Rated 13 Oct 2007
"yuck. total junk. a dvd to throw away (don't want anyone to waste his/her time, so its not worth giving away)"
60 47% The Majestic (2001) - Rated 13 Oct 2007
"carrey is funny, though a bit much at times"
30 8% Being John Malkovich (1999) - Rated 13 Oct 2007
"tried to watch it 2-3 different times, each time i quit after 20-30 minutes"
40 18% Lord of War (2005) - Rated 13 Oct 2007
"cage at is worst"
85 95% The Deer Hunter (1978) - Rated 13 Oct 2007
"i see this every time its on tv. great story. great movie."
55 39% Four Weddings and a Funeral (1994) - Rated 13 Oct 2007
"kinda funny if you like hugh. i can atke him or leave hin. andie's cute"