filmcritic

filmcritic
Movie Buff - 109 Film Ratings
Member Since: 20 Jun 2022
Location: Vienna, Wien, Austria
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

91 63% Raiders of the Lost Ark (1981) - Rated 28 Jun 2022
90 46% Saving Private Ryan (1998) - Rated 28 Jun 2022
94 91% Schindler's List (1993) - Rated 28 Jun 2022
93 87% Catch Me If You Can (2002) - Rated 28 Jun 2022
90 46% Lost in Translation (2003) - Rated 28 Jun 2022
89 30% Midnight Run (1988) - Rated 27 Jun 2022
92 77% Scent of a Woman (1992) - Rated 27 Jun 2022
85 0% Good Will Hunting (1997) - Rated 27 Jun 2022
91 63% Casino Royale (2006) - Rated 27 Jun 2022
91 63% A Beautiful Mind (2001) - Rated 27 Jun 2022