foxaxis

foxaxis
Movie Buff - 183 Film Ratings
Member Since: 04 Jul 2014
Location: Istanbul, Turkey, Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Not all shadows are to be feared. At least, if Vayne has her way.

more Recent Ratings

99 95% Game of Thrones (2011) - Rated 18 Aug 2017
92 67% Dunkirk (2017) - Rated 18 Aug 2017
96 88% Battleship Potemkin (1925) - Rated 18 Aug 2017
99 95% The English Patient (1996) - Rated 18 Aug 2017
80 20% Prison Break: The Final Break (2009) - Rated 11 Sep 2015
99 95% Breaking Bad (2008) - Rated 11 Sep 2015
97 91% Interstellar (2014) - Rated 13 Jun 2015
93 72% Requiem for a Dream (2000) - Rated 10 Apr 2015
95 85% The Prestige (2006) - Rated 10 Apr 2015
92 67% The Imitation Game (2014) - Rated 10 Apr 2015